Modeláž nohou

Modeláž nehtů na nohou je nejžádanější v období léta. Nabízíme vám   modeláž nehtů v období od května do září. Tato modeláž probíhá  podobně jako u rukou, zabere ovšem méně času. Klientka musí přijít s  čistýma nohama nejlépe po pedikúře – není podmínkou. Na výběr máte také barevnou francii a zdobení. Modeláž vydrží až 3 měsíce, protože nehty na nohou rostou pomaleji.

Postupy

Prvním krokem je dezinfekce, odmaštění a zdrsnění nehtů a následné nalepení plastových tipů a jejich přepilování. Poté se na nehty nanáší PRIMER popř. ULTRA BOND (tekutina, zvyšující přilnavost materiálu). Na takto připravený nehet se nanáší první vrstva gelu (base) a vytvrdí se v UV – lampě.

Následuje druhá silnější vrstva tzv. modelovacího gelu. Během nanášení této vrstvy tvarujeme C-oblouk (zesilujeme stresovou zónu) a opět vytvrdíme v UV-lampě na 2 minuty. Poté manikérka vypiluje požadovaný tvar a opráší nehty. Nanesení třetí fáze gelu na lesk obnáší opět vytvrzení v UV-lampě. Modeláž nehtů je v tomto okamžiku hotová a může se přistoupit k lakování či jinému druhu zdobení nehtů. Možno lakovat, či zdobit před poslední vrstvou gelu – tento způsob nelze odlakovat, je pro klientky, které se zdobením nechtějí již nic dělat. Stačí opravdu chvilička a nehet je k aplikaci připraven, proto navštěvujte speciálně vyškolené manikérky a designérky, nesnažte se o provádění nehtové modeláře doma či u kamarádky, která to „umí“. Může se stát, že si poškodíte nehtovou ploténku a narušíte celý nehet, mohou se vyskytnou i plísně a léčba je velmi bolestivá. Při správně provedené modeláži a následném doplnění je přírodní nehtová ploténka v pořádku – není výrazně ztenčená nebo poškozená.

Kdy nepodstupovat modeláž nehtů?

Trpíte-li

  • plísní nebo kandididou.

Léčíte-li se

  • Antibiotiky a chemoterapiemi.
  • Těsně po provedení neodborné manikúry během které byla poškozena kutikula.